Psychologia w gabinecie dietetyka - 18 października

Każdy dietetyk lub specjalista żywienia w swojej pracy spotyka się z pacjentami "niezmotywowanymi", takimi, którzy "chcieliby, ale...", którzy "bardzo próbują, ale nie mogą się powstrzymać..." lub takimi, którzy doskonale sobie radzą przez wiele miesięcy i nagle pomimo sukcesów porzucają dietę. Naturalnie pojawiają się wówczas takie pytania jak:

Czy da się zmotywować niezmotywowanego pacjenta?

Dlaczego moje rady nie działają? Co mogę zrobić, aby zmotywować moich pacjentów?

Jak pomóc pacjentom, którzy zajadają stres, smutek, samotność?

Dlaczego powstrzymywanie się przed jedzeniem łakoci nie działa? I co zamiast tego zaproponować pacjentom?

Podczas wykładu zdobędziecie Państwo solidną dawkę wiedzy na temat motywacji i Dialogu Motywującego (DM, Motivational Interviewing) jako podejścia do pracy z pacjentem dietetycznym. Poznacie także rolę jaką emocje, przyzwyczajenia i inne czynniki poza głodem odgrywają w naszych zachowaniach żywieniowych. Dowiecie się o sprawdzonych sposobach wzmacniania motywacji pacjenta oraz pracy nad radzeniem sobie z jedzeniem emocjonalnym.

Prowadząca:

Małgorzata Kaczyńska, mgr psychologii, psychodietetyk, członek redakcji "Współczesna dietetyka. Specjalistyczne czasopismo dla dietetyków i profesjonalistów żywienia".

Ukończyła z wyróżnieniem Wydział Psychologii ze specjalizacją Psychoterapia na Uniwersytecie Warszawskim. Jest także absolwentką studiów podyplomowych na kierunku Psychodietetyka Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej. Przez kilka lat była Członkiem Zarządu Polskiego Towarzystwa Terapii Motywującej. Posiada certyfikat terapeuty motywującego Polskiego Towarzystwa Terapii Motywującej (Certyfikat Nr 15), a obecnie jest w trakcie szkolenia psychoterapeutycznego organizowanego przez centrum szkoleniowe MABOR (szkolenie posiada atest Sekcji Terapii Rodzin i Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego). Współpracuje z Instytutem Zdrowia i Zdrowego Żywienia „Sanvita” oraz prowadzi spotkania indywidualne oraz grupowe programy odchudzania. Z pacjentami pracuje w duchu dialogu motywującego, dostosowując swój warsztat pracy do danej osoby oraz do celu terapii.

TERMIN: 18 października, godz.16.00

MIEJSCE: Samodzielny Publiczny Dziecięcy Szpital Kliniczny WUM, sala 5.AH 001

Zgłoszenia przyjmujemy do 16 października.

Prosimy o przesłanie formularza:

Patronem medialnym wydarzenia jest Współczesna Dietetyka.

Każdy uczestnik wykładu otrzyma rabat na roczną prenumeratę czasopisma oraz 10% rabat na warsztaty praktyczne organizowane przez Instytut Zdrowego Żywienia i Dietetyki Klinicznej 'Sanvita'.