Doradztwo kariery

Jeśli zadajesz sobie pytania:  
Jak znaleźć odpowiednie dla siebie miejsce na rynku pracy?  Jakie są moje silne i słabe strony?  Jakie kompetencje chciałbym rozwijać?  Co motywuje mnie do pracy i jakich warunków potrzebuję do odczuwania satysfakcji zawodowej? 

Jak wygląda rynek pracy w moim zawodzie, w działach i na stanowiskach, które mnie interesują? Jak stworzyć skuteczne, wyróżniające mnie CV?  Jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej, by zwiększyć szanse na współpracę?  Jak poprawić umiejętność autoprezentacji i wystąpień publicznych?

Co budzi we mnie niepewność, stres, opór i jak sobie z tym radzić?  Jak lepiej komunikować się z pacjentami i zespołem pracowniczym?  Jak wprowadzać pozytywne zmiany w życiu?

…zgłoś się do Biura Karier i skorzystaj z Doradztwa w Karierze.

COACHING KARIERY pozwala lepiej zrozumieć siebie i służy do tworzenia nowych rozwiązań. Poszerza perspektywę i buduje świadomość. Obejmuje kilka (średnio 2-5) indywidualnych sesji.

Coaching nie jest szkoleniem, czy doradzaniem. Coach nie narzuca własnych rozwiązań, przekonań i wartości. Rolą coacha jest aktywne słuchanie, zadawanie otwartych pytań oraz dobór narzędzi i metod pracy, które wpierają rozwój klienta. Narzędzia coachingowe wykorzystujemy też w ramach doradztwa.

Coaching w kontekście zawodowym jest polecany, jeśli:

  • chcesz odkryć swój potencjał lub powołanie, 
  • chcesz wybrać pomiędzy kilkoma opcjami zawodowymi,  
  • zastanawiasz się jak poradzić sobie w konkretnej sytuacji edukacyjnej lub zawodowej,
  • chcesz podtrzymać motywację do działania lub skupić się na rozwoju konkretnej umiejętności,
  • chcesz lepiej radzić sobie w trudnych relacjach zawodowych, 
  • chcesz budować pewność siebie i odporność psychiczną.

Każdy cel i temat sesji coachingowej jest odpowiedni, o ile jest on istotny dla Klienta. Coach wspiera klienta w ustaleniu celu do pracy podczas sesji coachingowych w sytuacji gdy wiesz, że potrzebujesz zmiany, jednak trudno ci określić jej kierunek. Powyższe tematy można pogłębić też w formie doradztwa zawodowego lub psychologicznego. Coaching polega na towarzyszeniu i wspieraniu w poszukiwaniu rozwiązań, bez dawania gotowych odpowiedzi.

Zastanawiasz się, czy coaching jest dla Ciebie?
Opisana przez Josepha Campbella Podróż Bohatera jest jednym z wielu narzędzi coachingowych pomocnych w samopoznaniu, realizacji zamierzeń i tworzeniu planów zawodowych.

Czym jest Podróż Bohatera?
Sprawdź:  https://www.youtube.com/watch?v=hlPoHhr7qKM

Ten przykład pracy z metaforą to nie jedyna twarz coachingu. Wolisz konkret? Wybierzemy inne metody i ćwiczenia docierania do sedna.


 

PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ jako tworzenie wizji własnej firmy i/lub usługi z wykorzystaniem Modelu Biznesowego Canvas, prezentacja sylwetki zawodowej i usługi dla klientów, formalne aspekty zakładania własnej działalności.